Breitling го претставува Chronomat 36 Special Edition со седефаст бројчаник со ограничено производство од 25 примероци

Швајцарскиот производител на часовници го претставува најновиот модел во својата колекција Chronomat: Chronomat 36 Special Edition. Ограничен на 25 промероци достапни во селектитани земји на Централна и Источна Европа.

Часовникот се карактеризира со комбинација од два ексклузивни материјали, црвено злато од 18 карати и бројчаник од седеф. Куќиштето е елегантно со големина од 36 mm, соодветна големина за женски часовник. Водоотпорен до 100 m, овој часовник може да ве придружува во секоја авантура, од бегство покрај плажа до софистицирана вечера.

Различнoто rouleaux ремче со folding clasp закопчување импресионира со својот дизајн и удобност.

Бројчаник во сива бисерна боја го карактеризира овој часовник со ограничено производствво. Ограничувањето „Еден од 25“ е врежано на задниот дел од куќиштето, што го прави вистинско колекционерско парче. Chronomat Automatic 36 Special Edition часовникот го напојува Breitling Caliber 10 механизам со резерва на моќност од околу 42 часа, автоматско самонавивање и COSC сертификат кој е познат по својата прецизност и доверливост.

Оригиналниот Chronomat од 1984 година има посебно место во историјата, што го означува повторното оживување на швајцарската индустрија за часовници.

Неговото наследство инспирирало безброј часовници, вклучувајки и женски модели кои датираат од 1940-тите. Сè започна со елегантниот дамски „TransOcean“, часовник познат како „најпрекрасен израз на прецизноста на Breitling“ во 1957 година.

Во 1990-тите, Lady J даде храбра изјава, отворајќи го патот за серијата Galactic 2010 - спој на префинет луксуз и бескомпромисна техничка софистицираност.

Поновите надополнувања на женската колекција на Breitling ги вклучува безвременските Navitimer 36 и 32 и новата колекција Chronomat во соработка со моден бренд.

BREITLING

Основана во 1884 година, Breitling е водечки швајцарски производител на часовници. Иновативната компанија е позната по модерениот хронограф и е пионер во изработката на часовници за навигација.

Денес, сè уште пробива нови терени како секојдневен, инклузивен и одржлив луксузен бренд со повеќе од 260 малопродажни локации низ светот во индустриски стил.

Колекциите на Breitling се поделени во три категории : воздух, земја и море, овековечени во непогрешливиот модерен-ретро стил на брендот. Исклучителниот квалитет на секој механизам на часовникот го потврдува неговиот статус како хронометар со COS

Пр објава