ЧАША ПОЛНА ЕНЕРГИЈА: Зелен пијалок за борба против пролетен замор

Често зевање, летаргија, брз замор - ова се само некои од симптомите кои ги доживуваме помеѓу зимата и пролетта.

Оваа состојба е позната како пролетен замор, па ако сакате брзо да го подигнете нивото на енергија и да го подобрите своето здравје, пробајте го овој одличен рецепт!

Оваа напивка брзо ќе ви ја врати енергијата и содржи многу витамини.

Состојки:

200 мл вода

4 големи листови блитва

нарендан морков со средна големина

1 исцеден портокал

лажичка мед

две лажики сок од лимон

една лажичка куркума

малку изрендано цвекло

малку изрендан ѓумбир

Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер или соковник и добро измиксајте ги додека не добиете хомогена течност. Доколку смесата е густа додајте уште малку вода.

Уживајте во енергична бомба која ќе ви пружи доволно добро здравје.