Часовник на неделата: Tissot PR 100 за елегнатни и едноставни дами

Tissot PR 100 е класичен часовник за секоја пригода

Часовникот зрачи со едноставност и елеганција и токму затоа оваа колекција е омилена на дамите.

Tissot PR 100 е класичен часовник предодреден да се носи често и за секоја пригода. Со естетика со спуштена грб симболизира луксуз, квалитет и класичен стил. Овој модел се одликува со куќиште од нерѓосувачки челик од 316L, ледено сино бирач, дијаметарот на часовникот изнесува 34mm, стаклото е со сафирна боја.

Овој часовник е погоден и за спортски активности бидејќи е водоотпорен со 10 bar.

*кликнете на фотографијата за повеќе информации

Овој и уште многу други часовници ќе ги пронајдете во продавниците на Божиновски, или онлајн на нивната веб-страна.

* ПР - објава