Чудо-пијалок: Доколку го пиете ќе имате многу здравствени придобивки

Погледнете кои се двете состојки што можат да се користат не само во готвењето за да ги вкусите јадењата, туку и да ви дадат бројни здравствени придобивки. Затоа не е изненадувачки што тие се сметаат за еден од најмоќните природни лекови.

Значи, најдобриот и најефикасниот природен лек против запушените артерии, всушност, е комбинација на сок од лук и лимон. Рецептот подолу ќе ви помогне да спречите срцев удар и мозочни удари.


 Рецепт

 Состојки:

 • 1 литар вода

 • 6 излупени лимони, исечени на мали парчиња

 • 30 чешниња лук, исечени на мали парчиња.


 Начин на подготовка:

 Измешајте го лимонот и лукот добро во блендер додека не добиете пире. Потоа додадете ја водата, ставете го садот на шпоретот и штом смесата ќе почне да врие, извадете ја и оставете да се излади.

 Да се ​​чува во фрижидер.


 Како да се користи:

 1. Прва доза: Пијте 50 ml на ден 3 недели.

 2. Одморете една недела.

 3. Втора доза: Пијте 50 мл секој ден 4 недели.

 Можете да го повторите третманот на секои 6 месеци.Здравствени придобивки од оваа моќна мешавина се многу:

• подобрување на циркулацијата на крвта

• подобрување на функцијата на црниот дроб

• ќе го исчистите црниот дроб

• ќе го намалите холестеролот во крвта

• нормализирање на крвниот притисок

• намалување на нивото на триглицериди во крвта

• спречување на формирање на тумори

• зајакнување на имунолошкиот систем

• подобрување на функцијата на бубрезите и задржување на водата

• ќе го подобрите вашиот метаболизам и ќе ја намлите телесната тежина.


Извор: zdrave.to

Ги откри своите тајни за убавина: 5 правила на Синди Крафорд кои одземаат години