ДАЛИ НАСЕДНАВТЕ? На Фејсбук се споделува лажна наградна игра, на мета се ДМ дрогериите

На социјалните мрежи се споделува лажна наградна игра која наводно е во организација на ДМ дрогерија.

Од компанијата на официјалниот фејсбук профил објавија дека лажна страница организирала лажна наградна игра и ги предупредуваат граѓаните да не наседнуваат на измамата. 

„Драги наши, за жал креирана е лажна страница која се претставува во наше име и организира ЛАЖНА наградна игра. Ве замолуваме да бидете внимателни и да не оставате никакви лични податоци! Ова е единствената верифицирана страна на dm во нашата земја

Целата вест прочитајте ја на Фактор.