И нашите ѕвезди носат дијаманти на Манаки како оние на Оскарите: Божиновски брилираше со своите уникатни дизајни

Големата ѕвезда на македонскиот филм”. Таа ја избра црната варијанта на колекцијата D-Icon од Damiani, изработена од црна керамика и нежно розе злато украсено со по еден дијамант во буквата D.

Динамична, модерна и гламурозна: D.Icon Woman изразува стил кој  жената што го носи ја издвојува од сите други.

Миланка Рашиќ – ТВ авторка и продуцентка, уште една гламурозна дама на црвениот тепих но овојпат во фунција на водител за националната телевизија МРТ. Таа својот мастило плав вечерен фустан го закити со дијамантите на Belle Epoque колекцијата. Накитот на Belle Époque го реинкарнираат стилот на филмските ѕвезди од 1920-тите, оние иконски женски музи на режисери и сликари и се дизајнирани за жени кои ја разбираат уметноста на заведувањето и моќта на фасцинацијата.

Погледнете ги сите модели на Damiani на линкот:

https://tinyurl.com/ythnjf7a

ПР објава