Дневен хороскоп: Несреќна среда за еден знак

Овен

Може да очекувате позитивни промени кога станува збор за вашата работа. Подготвени сте да ја преземете контролата врз промените.

Обидете се да имате добри односи со личностa што ви се допаѓа. Подготвени сте за нова врска.

Можни се проблеми со главоболки.


Бик

Не сте подготвени да донесувате нови деловни одлуки и покрај тоа што сегашната состојба бара да го сторите тоа на некој начин.

Сакате личност што ја познавате од порано. Минатото тропа на вашата врата и вие сте подготвени да ја отворите.

Можни се проблеми со циркулацијата.


Близнаци

Бидете доволно отворени со своите соработници и покажете им какви грешки прават.

Ќе имате можност да запознаете личност која ќе сака посериозна врска со вас. Подготвени сте за љубовни промени.

Проверете го нивото на холестерол.


Рак

Денес ве очекува напорен ден ан работа, можни се и кавги со колеги, внимавајте!

Не е лесно да се помирите со личност од минатото. Можно е и двајцата да имате некои забелешки од порано.

Намалете го внесот на алкохол.


Лав

Ве чека позитивна атмосфера на работа. Може да се надевате на позитивни деловни околности.

Пред вас е многу убав ден. Подготвени сте да ги покажете своите чувства и да влезете во нова врска.

Можни се хормонални промени.Девица

Вие едвај чекате да ги решите сите деловни сомнежи и да започнете да реализирате нови проекти.

Не сте задоволни од вашата врска со партнерот и сè повеќе размислувате за прекинување на вашата врска.

Можен е пад на имунитетот.


Следна страна