Дневен хороскоп: Овој четврток убави вести од далеку за еден знак

ОВЕН

Можно е да можете да ги решите деловните проблеми од претходниот период и да се чувствувате многу добро поради тоа. Вашата љубомора ќе ви донесе немир и криза во бракот. Заштитете го дигестивниот тракт, обрнете внимание на исхраната.

БИК

Ако очекувавте да започнете нов бизнис, денес е добар ден за вас. Подготвени сте да се посветите на некој близок со кого имате многу заеднички интереси. Можни проблеми со бубрезите.

БЛИЗНАЦИ

Можеби немате можност да ја завршите целата своја работа кога е планирана за вас. Досадно ви е на ова поле затоа што сте сами. Сакате да започнете нова емотивна врска. Зголемете го внесот на витамини.

РАК

Не треба да се грижите бидејќи ќе ги решите проблемите што во моментот ве вознемируваат на полето на работата. Ако сте слободни, можете да очекувате интересна средба која емоционално ќе ве придвижи. Ќе уживате да играте спорт.


Следна страна