Дневен хороскоп: Среќен петок за три знаци


Рак

Направете обид да се посветите на работата. Сега можеби ќе треба да преземете поголема одговорност во оваа област. Можно е да имате поголема кавга со некој близок и вашата врска да преминува во поголема криза. 

Лав

Активно сте посветени на вашите одговорности и работа. Ве чека ден во кој ќе бидете доста зафатени. Можно е да бидете склони кон флертување и сега лесно ќе направите нови познаници, потенцијални партнери. Потребно ви е повеќе спиење. 

Девица

Ако работите со трговија, можете да се надевате на позитивни околности денес. Ве чека период што ќе ви донесе љубовни тешкотии. Постепено подобрување надоаѓа. Претходна страна  Следна страна