Дневен хороскоп: Среќни вести за еден знак

ЛАВ

Може да очекувате добри околности кога станува збор за деловна активност. Оставете ја грижата да замине од вас. Подготвени сте за нови потези кон саканата личност. Одлучивте да преземете иницијатива за започнување врска. Проблеми со хормоните.

ДЕВИЦА

Постепено се премислувате и чувствувате дека сега не сте подготвени за некои големи деловни промени. Малото растојание што постои помеѓу вас и вашиот партнер може да се надмине ако сте подготвени да попуштите. Вашиот имунитет е ослабен.

ВАГА

Пред вас е период кој носи дилеми во областа на работата, но и некои ситни дискусии со соработниците. Ве очекува интересна комуникација . Наскоро ќе имате можност да започнете врска. Можни се проблеми со притисокот.

ШКОРПИЈА

Ако сте во приватна деловна активност, предизвиците што ве очекуваат нема да бидат воопшто лесни. Ситуацијата на љубовно поле ве загрижува. Често се прашувате дали можете да му верувате на вашиот партнер. Чувствителна област на градите.

СТРЕЛЕЦ

Потребна ви е помош за да ги решите сите проблеми што ве оптоваруваат на полето на работата. Покажете поотворено што сакате и вашиот партнер ќе се потруди на некој начин да ве задоволи за да ја одржувате вашата врска. Проверете ја крвната слика.


Претходна страна  Следна страна