Дневен хороскоп за 17 август: Љубоморен ден за Близнаците, Лавови-љубовта ви дава крилја

Овен

Започнете го денот со нова идеја, особено кога станува збор за работата. Деловната ситуација е комплицирана благодарение на личноста под знакот Овен. До крајот на денот поволни вести за деловната состојба со странство.

Бик

Не покажувајте љубомора особено кога се во прашање партнерските односи. До крајот на денот поволни вести од странство за семејната состојба. Можни проблеми со 'рбетот.

Близнаци

Вашата комуникација е вашата најсилна страна и ќе ја користите во односите дома. Љубовната ситуација се комплицира благодарение на љубомората на партнерот. Можни проблеми со главоболка.

Рак

Ова е идеален ден да се посветите на себе и на вашите потреби. Луѓето под знакот Лав многу ве поддржуваат во кругот на семејството. Обрнете внимание на можни стомачни проблеми.


Следна страна