Дневен хороскоп за 18 август: Посебно убав ден ги чека три знаци

Овен

Одличен ден за преговори поврзани со вашите идни планови. Се прилагодувате на личноста која ви се допаѓа. Меѓутоа, таа е со крути ставови и има проблем да се отвори емотивно.

Бик

Се обидувате да ја зачувате самостојноста и засега тоа ви успева. Ви годи што со партнерот се разбирате добро и што ве сфаќа без многу да зборувате. Се чувствувате опуштено во негово друштво.

Близнаци

Денес сте максимално амбициозни, одговорни и од вас излегува само знаење. Прилично сте заинтересирани за партнерот, но имате впечаток дека не одговара на адекватен начин на вашите емоции.

Рак

Успевате да ги придобиете поголемиот број пријатели на ваша страна. Ви се допаѓа личност за која не сте сигурни на кој систем на освојување би паднала. Другата страна ја очекува вашата иницијатива.


Следна страна