Дневен хороскоп за 18 август: Посебно убав ден ги чека три знаци

Лав

Прилично сте амбициозни. Во фаза сте на шармирање на симпатијата. Невнимателно го одложувате интимниот момент иако сте свесни дека симпатијата е подготвена за тој чекор.

Девица

Задоволни сте од односите со луѓето кои ве окружуваат. Вашите емоции кон симпатијата се стабилни. Другата страна стравува да не биде повредена и поради тоа внимава.

Вага

Задоволни сте како се одвиваат работите. Сепак, имате нереални очекувања кога се резулатите во прашање. Нервозни сте и се обидувате да ги наметните своите ставови на партнерот кој ги одбива.

Шкорпија

Ве очекува сериозен разговор. Заљубени сте и максимално уживате во врската. Другата страна ја идеилизирате, но за тоа не сте свесни.


Претходна страна  Следна страна