Дневен хороскоп за четврток: Еден знак не е сигурен што сака во врската

Овен

Можно е да размислувате за промена на работата. Имате впечаток дека стагнирате и дека сте предолго време на истата работа. Саканата личност ви покажала дека има искрени чувства кон вас. Можно е да не сте сигурни што сакате од таа врска.

Бик 

Ве очекува склопување на нов договор на полето на работа. Ви доаѓа шанса за подобрување на заработката. Доколку планиравте брак, ве очекува поволен период за да го одредите датумот.

Близнаци

Работите на тоа за на полето на работа да изградите имиџ кој може да ви обезбеди успех и добри деловни контакти. Потребно ви е ново познанство. Имате впечаток со поранешниот партнер повеќе немате што да правите.

Рак

Може да очекувате многу опуштен ден. Многу работи се решаваат сами од себе. Пред вас е поволен ден за љубов и нови познанства. Имате многу самодоверба.


Следна страна