Дневен хороскоп за четврток: Еден знак не е сигурен што сака во врската

Лав

Доколку се занимавате со приватна работа, денешниот ден ви носи некои отежнувања и препреки кои не сте ги очекувале. Ве очекува поволен ден за љубов доколку имате партнер. Можно е поотворено да ги покажете своите чувства.

Девица

Денешниот ден ви носи само позитивна енергија. Може да остварите некои краткорочни цели. Полето на флерт се активира во овој период и чувствувате дека сега сте подготвени за нови познанства.

Вага

Може да очекувате прилика за на полето на работа да остварите напредување и подобрување. Имате јасно дефинирани цели кога е во прашање љубовта. Пред вас е поволен ден за разговор со партнерот. 

Шкорпија

Можно е да бидете незаинтересирани за промена на работата иако сега немате некои нови понуди. Денешниот ден е поволен доколку сте во долга врска, би можеле да се одлучите за почеток на заеднички живот.


Претходна страна  Следна страна