Дневен хороскоп за четврток: Еден знак не е сигурен што сака во врската

Стрелец

Не е поволен ден за работа. Ќе имате проблеми кои ќе започнат да ве оптеретуваат повеќе отколку обично. Ве очекува средба со личност која ќе покаже дека има многу сериозни намери со вас. 

Јарец

Важни случувања и одлуки ви претстојат денес. Пред вас е поволен ден за да ги решите потешкотиите на ова поле. Преку пријатели ќе остварите ново љубовно познанство кое би можело да ви донесе возбуда во животот. 

Водолија 

Ќе бидете задоволни од промените на полето на работа. Ќе имате шанса да се испробате во некоја сосема поинаква струка. Ве очекува шанса и пријдете на личноста која ви се допаѓа. Подготвени сте за добри љубовни промени.

Риби

Пред вас е добар период за нови одлуки кога е во прашање работата. Можно е да имате големо олеснување. И понатаму не сте подготвени за сериозна врска па може на некој начин несвесно да ја повредите личноста која ја сакате.Претходна страна