Дневен хороскоп за четврток: Еден знак не треба да се сомнева во себе

Овен

Имате големи очекувања, а потребно ви е многу сила за да го надминете лошиот период. Партнерот често може да ви замери на тоа што делувате ладно во односот со него.

Бик

Можно е да сте напнати и да имате лошо претчувство, иако не се случува ништо лошо. На љубовно поле ве очекува можност за некоја тајна авантура или пролазна афера со интересна личност.

Близнаци

Имате проблеми со пријателите кои на некој начин ви внесуваат тензија. Во љубовта може да бидете подлежни на љубомора и разни сомнежи поврзани за односот со саканата личност.

Рак

Не ви е лесно да ги остварите своите цели. Околностите сега се против вас. Ве очекува период кој на емотивно поле ви носи важни одлуки.


Следна страна