Дневен хороскоп за четврток: Исполнување на стари соништа само за еден знак


Вага

Постои опасност од мали домашни повреди поврзани со повреда на вашиот прст. Разбудете се добро пред да излезете од кревет. 

Шкорпија
Ве очекуваат подароци и исполнување на вашите стари соништа. Не реагирајте премногу енергично и емотивно, туку прифатете ја реалноста. 

Стрелец
На овој ден, слушај го здравиот разум. Вашата глава ќе  врие од идеи, но повеќето од нив ќе бидат премногу неразумни. Пазете се од нив. 

Јарец
На овој ден, може да бидете сведоци на непријатна ситуација во која е близок роднина. Не суди им на луѓето, туку задржи си за себе она што го слушна и виде, некогаш е така најпаметно. 

Водолија
Ова е добар ден за купување подароци. Направете листа на вашите најблиски и не се обидувајте да го направите целиот свет среќен. 

Риби
На овој ден обидете се да се вратите дома порано или да ја поминете вашата вечер со вашето семејство на убаво место. Важно е да се полните со позитивни емоции.Претходна страна