Дневен хороскоп за четврток: Одличен ден за неколку знаци

Лав

Обрвските одлично ги завршувате. Прилично сте амбициозни, вредни и упорни. Партнерот е прилично незаинтересиран за вас. Верувате дека причината за тоа се проблемите кои тој ги има.

Девица

Очајни сте поради ситуацијата во која се наоѓате. Врската ви е во криза. Што се однесува до вас, сметате дека е најдобро да ја завршите веднаш и тоа без никакви предомислувања.

Вага

Обврските успешно ги завршувате. Имате нови идеи кои сакате прво детално да ги изанализирате. Не успевате да воспоставите комуникација со партнерот. Прилично сте затворени и тврдоглави, со што се отежнува развојот на односот.

Шкорпија

Прилично сте депресивни поради ситуацијата во која се наоѓате. Не ви е ни до љубов. Поради останатите проблеми немате доволно енергија да му се посветите на партнерот.


Претходна страна  Следна страна