Дневен хороскоп за четврток: Средба со поранешен партнер за еден хороскопски знак

Овен

Имате можност да најдете работа што ќе ги исполни барањата што ги имате во оваа област.

Ако сакате личност со која сте се запознале неодамна, наскоро ќе имате шанса да ја пренесете својата врска во подобра насока.


Бик

Финансиската состојба е проблем за вас. Работите на стабилизирање на приходите.

Не сте подготвени за поголеми планови со сегашниот партнер. Можно е вие ​​некако да ја избегнете можноста за сериозна врска.


Близнаци

Имате период на прилагодување кога станува збор за нова работа. Не секогаш давајте се од себе.

Ако сте во брак, може да очекувате малку потежок период со несогласувања.


Рак

Денот ви носи потешкотии и компликации кога станува збор за работата.

Личноста за која се грижите сè уште е оддалечена од вас, и  ве тера да се сомневате во себе.


Лав

Во наредниот период ќе имате многу важни случувања во деловната област, затоа проверете дали сте во тек.

Ако сте во брак, може да очекувате да имате добри односи со партнерот.


Девица

Донесовте нова одлука во врска со работата, но може да наидете на неодобрување од вашите претпоставени.

Ви се допаѓа лицето што може да биде зафатено или придружено со лош глас.


Вага

Бизнис партнерот ќе покаже дека не се согласува со вашите планови за нови деловни проекти.

Ве чека интересен ден, особено ако сте слободни. Ќе имате нова можност за флертување.


Шкорпија

Новите проблеми на работното место полека тропаат на вашата врата. Ве чека период на трпеливост.

Денес за вас е ден посветен за вашата сакан личност и милувања.


Стрелец

Среќата е на ваша страна и можете лесно да решите некои проблеми што ги имавте во претходниот период на работното место.

Сакате да направите некои промени кога станува збор за вашиот љубовен живот. Монотонијата воопшто не ви одговара.


Јарец

Доколку имате приватен бизнис, нема да биде лесно да се стабилизирате на ова поле.

Сакате да разговарате со некој близок кој упорно избегнува заедничка идна тема.


Водолија

На работното место може да очекувате да успеете да направите позитивни промени по ваша иницијатива.

Ве очекува средба со поранешен партнер за кого сè уште се грижите.


Риби

Загрижена сте за некои гласини кои кружат во вашиот бизнис. Има многу гласини кои  сега можат да бидат тежки за вас.

Емоционална криза би можела полека да се појави меѓу вас и лицето за кое се грижите.