Дневен хороскоп за четврток: Тежок ден на љубовно поле за еден знак

Овен

Некои пријателства и официјално ќе завршат и вие во потполност ја сфаќате желбата за промена. Доколку сте во врска ќе дојде до поголема, посериозна кавга со партнерот за време на која ќе ја прекинете врската.

Бик

Расположени сте за комуникација, прилично сте шармантни и на тој начин ќе ги постигнете своите цели. Не иницирате комуникација со партнерот, а немате ниту желба да ги решите проблемите во односот.

Близнаци

Правидите грандиозни планови. Свесни сте за препреките, но подготвувате стратегија. Многу сте шарматни и комуникативни. Ќе запознаете личност на која ќе оставите одличен впечаток.

Рак

Полни сте со верба и оптимизам. Амбициозни сте и во потполност сте посветени на успехот. Прично сте друштвени. Се надевате дека вашиот богат социјален живот ќе ви помогне да запознаете некоја интересна личност.


Следна страна