Дневен хороскоп за петок: Еден знак ќе бара нова работа, друг да внимава на имунитетот

Овен

Можно е денес да се стабилизира вашатафинансииска состојба. Општо ќе бидете задоволни од ситуацијата во деловното поле. Покрај некој близок, имате сè што сакате. Вашата врска се одвива добро и сте задоволни. Денес е вистинско време за да започнете диета.

Бик
Не е добар ден за работа. Имате многу добри вести, но некако сте мрзливи. Важно е да останете потполно смирени. Можни се поголеми проблеми во љубовна врска што не планирате да ги толерирате. Можни се проблеми со видот.

Близнаци
Она што денес го планиравте на деловната област, нема да може да се реализира. Покажете трпеливост. Се сомневате во искреноста на партнерот, но немате доказ дека лаже. Време е да верувате во вашата интуиција. Можни се проблеми со депресија.

Рак
Вие се обидувате да му помогнете на некој од колегите, но не знаете дека би можеле да ја загрозите вашата деловна позиција. Не сте расположени за нова врска затоа што сè уште страдате за личноста од минатото што сè уште ја сакате. Немате здравствени проблеми.


Следна страна