Дневен хороскоп за петок: Еден знак може да очекува поддршка од пријателите

Овен

Имате многу обврски и важно ви е да бидете посветени за да бидете успешни. Го сакате својот партнер и убаво ви е кога сте заедно. Може да очекувате поволен период за емоции.

Бик

Нема да имате многу обврски денес. Ве очекува фаза во која ќе имате доволно време за одмор. Ве очекува ново познанство кое може да води до интересна емотивна врска. Подготвени сте за нови случувања и промени.

Близнаци

Бидете трпеливи и немојте да реагирате во афект. Ситуацијата во која се наоѓате од вас ќе бара смиреност. Ве очекува поволна фаза за нови емотивни случувања. Пред вас е период во кој ќе имате ново познанство.

Рак

Задоволни сте со ситуацијата во која се наоѓате. Не ве очекуваат поголеми промени и проблеми. Покрај саканата личност се чувствувате убаво. Таа ви подарува многу внимание и нежност. Ве очекува поволен период.


Следна страна