Дневен хороскоп за петок: Еден знак нема да престане со шармирање на околината

Овен

Не сте задоволни со одлуката на семејството, но имате впечаток дека вашиот коментар нема ништо да промени. Прилично сте љубоморни и посесивни. Се обидувате да доминирате во односот, но партнерот не ви го дозволува тоа.

Бик

Прилично сте комуникативни и шармантни. Токму на овој начин ги постигнувате успесите. Проблеми на полето на комуникација со партнерот не се средуваат, а вие се трудите да ги поправите.

Близнаци

Одличен ден за комуникација со пријателите. Оставате впечаток на личност на која може да ѝ се верува. Вие сте во фаза на шармирање. Ви се допаѓа постар пријател и се обидувате да оставите добар впечаток на него.

Рак

Презадоволни сте од изминатиот период. Свесни сте дека вложивте многу труд. Ви се допаѓа личност која официјално ви е пријател. Немате храброст да ѝ кажете дека ви се допаѓа.


Следна страна