Дневен хороскоп за петок: Еден знак очекува напредок во кариерата

Овен

Можно е денес да имате некоја мала штета. Поведете сметка за своите обврски. Можно е подолго време да сте биле осамени и тоа повеќе не ви годи.

Бик

Најдобро е денес да бидете слободни од секакви обврски, за да не се соочите со штети. Внимавајте да не претерате со љубомората која би можела да почне да ве оптеретува во поголема мера.

Близнаци

Генерално ќе бидете опуштени и подготвени да се посветите на своите обврски на еден смирен, зрел и одговорен начин. Имате добар однос со саканата личност и среќни сте кога сте заедно. Ве очекува поволен ден.

Рак

Максимално сте ангажирани. Ве очекува период кој можеби ќе ви биде премногу напорен, но успешен. Немате повеќе никакви недоумници кога се емоциите во прашање, знаете кој сакате и го сакате покрај себе.


Следна страна