Дневен хороскоп за петок: Еден знак стравува дека ќе остане сам

Овен 

Ве очекува разговор со близок пријател. Не сте сигурни дали односот со партнерот може да се поправи. Другата страна и понатаму гаи стабилни емоции кон вас.

Бик

Благодарејќи на постигнатиот успех, честитките нема да престанат да пристигнуваат. Врската ви е во криза. Имате впечаток дека партнерот е ладен. Многу сте посесивни кон него. Не сакате да го изгубите.

Близнаци

Многу сте загрижени поради лошата ситуација во која се наоѓате. Ве плаши ладното однесување на партнерот. Колку колку повеќе не можете да му пристапите, толку имате поголема желба за да го задржите за себе.

Рак

Задоволни сте, бидејќи упорниот труд конечно ви се исплати. Тотално сте незаинтересирани за постоечката врска. Другата половина стравува дека ве губи и нејзиното однесување станува хистерично.


Следна страна