Дневен хороскоп за понеделник: Еден знак ќе биде мета за озборување

Овен

Многу лошо ја прифаќате лошата ситуација во која се наоѓате. Задоволни сте со односот кој го имате со партнерот. Односот е стабилен, се базира на љубов, страст и доверба.

Бик

Работите одлично се одвиваат. Партнерот е нерасположен и загрижен. Се обидувате да го вразумите и да го натерате да ги гледа и позитивните работи околу себе.

Близнаци

Подгответе се за патување. Заљубени сте и имате потреба за интензивна врска. Партнерот има проблеми кои мора да ги реши.

Рак

Работите стагнираат и имате впечаток дека не можете да направите ништо за да ја промените ситуацијата. Многу сте загрижени. Не ви е до врска. Толку сте загрижени што не успеавате ни да се опуштите во друштво на саканата личност.


Следна страна