Дневен хороскоп за среда: Големи промени за еден знак

Овен

Обврските ви заостануваат и не знаете како да се вратите во колосек. Партнерот ви нуди поддршка. Се потпирате на него во секоја смисла.

Бик

Задоволни сте од тоа како се одвиваат работите. Незаинтересирани сте за врската. Дојдовте до ниво на кое немате што да му кажете на партнерот, а ни тој на вас.

Близнаци

Задоволни сте од ситуацијата во која се наоѓате. Прилично сте упорни и прагматична. Задоволни сте од односот со партнерот. Тој делува малку загрижено, но во потполност е посветен на врската.

Рак

Кренавте раце од обврските. Свесни сте дека партнерот не е заинтересиран за посериозна врска и дека веднаш би се сложил доколку му предложите да се разделите.


Следна страна