Дневен хороскоп за среда: Тешки љубовни дилеми за неколку знаци

Овен

Склони сте кон чести промени на расположението и делувате несигурно пред саканата личност. Потребна ви е емотивна поддршка.

Бик 

Тешко е некој да ве разубеди од идејата која ја имате. Ви делува дека некој нема доволно разбирање за вашите емотивни потреби.

Близнаци

Подобро да ја прифатите идејата на партнерот, отколку да започнете кавга или да настапите со нова љубоморна сцена.

Рак

Важно ви е да привлечете нечие емотивно внимание, но поради големата нетрпеливост правите низа погрешни потези.

Лав

Ве иритираат нечии ставови и имплусивно однесување. Партнерот има погрешна претстава за вашите заеднички планови. Претераната загриженост лошо влијае на вашата концентрација.

Девица 

Упорно пробудате да ја прикриете својата емотивна несигурност или „скриените намери“, но не го постигнувате посакуваниот ефект. Поттикнете го кај себе ведриот дух и оптимистичкото расположение.

Вага

Ве очекува добивка. Лесно може да ве вознемират и поттикнат силна емотивна реакција. Премногу се грижите поради нечии зборови или постапки.

Шкорпија

Изненадете ја саканата личност на несекојдневен начин. Доколку имате доволно инспирација се можете да промените во позитивен правец. Важно е да го сочувате позитивното расположение.

Стрелец

Делувате вознемирено, но за разлика од вас, партнерот точно знае што сака или што чувствува. Поради тоа, не дозволува промена на заедничките планови.

Јарец

Немојте да давате големи ветувања на саканата личност. Постои можност одеднаш да го промените своето мислење. Важно е да остварите психолошка рамнотежа.

Водолија 

Се грижите поради љубовните дилеми, имате лошо претчувство во врска со една блиска личност. Делувате недоверливо и внимателно.

Риби

Безволно се согласувате на компромис или на опцијата која ја предлага вашиот партнер. Ги одложувате вашите обврски поради една личност. Ќе ги годи релаксација.