Дневен хороскоп за вторник: Еден знак ќе има проблеми со саканата личност

Овен

Неповолен ден за преговори. Незадоволни сте од врската, но ништо не зборувате. Односот е напнат и ви недостасува ситница за да експлодирате.

Бик

Незадоволни сте од односот со некој близок пријател. Имате впечаток дека премногу ви се меша во животот. Тотално сте неопуштени во врската. Другата страна се обидува да ве опушти, но не успева во тоа.

Близнаци

Работата стагнира. Упорни сте, се обидувате целите да ги постигнете со сила. Презадоволни сте со врската. Имате впечаток дека го најдовте совршениот партнер и дека оваа врска може да трае долго.

Рак

Со многу оптимизам се впуштате во решавање на проблемите, ве очекуваат одлични резултати. Презадоволни сте од врската и имате многу доверба во саканата личност. 


Следна страна