Дневен хороскоп за вторник: Еден знак нека очекува сериозен разговор

Овен

Комуникацијата не ви е јака страна. Толку цврство се држите до своите ставови што не успевате да воспоставите добри односи со луѓето околу вас. Размислувате за тајната симпатија. Двајцата сте прилично пасивни, па вашето дружење споро ќе се развива во насока кон врска.

Бик

Многу сте вредни и прагматични. Незадоволни сте од врската. Не му се јавувате на партнерот и се надевате дека ја сфатил пораката дека повеќе немате интерес.

Близнаци

Конечно ќе завршите некои обврски кои сте ги одложувале. Пред вас е ново познанство. Ќе се роди љубов на прв поглед. Немате никаква дилеми дека другата личност можеби не ви одговара.

Рак

Обврските ви стагнураат. Што и да направите нема резултат. Партнерот е дистанциран. Се посветувате на него и семејството, но јасно ви е дека повеќе се грижите за врската.


Следна страна