Дневен хороскоп за вторник: Нова љубов за Водолиите...што ве чека вас?

ДЕВИЦА

Може да очекувате дека ќе можете да постигнете сè што сте зацртале да направите во деловната област. Планирате патување со некој близок. Подготвени сте за убави заеднички моменти во кои ќе уживате. Размислувате за диета.

ВАГА

Вашата работа во моментов не ги исполнува сите ваши критериуми, па затоа сега размислувате посериозно да се преселите на друга работа. Можно е да ја преиспитате врската што ја имате со саканата личност. Грижете се за вашите очи.

ШКОРПИЈА

Постои можност да се постигне нова деловна соработка. Во наредниот период ќе бидете посветени на вашите одговорности. Со некој близок имате криза и расправии кои ве оптоваруваат на некој начин. Проблеми со варењето на храната.

СТРЕЛЕЦ

Пред вас е период што може да ви донесе некои осцилации кога станува збор за полето за заработка. Чувствувате многу силна врска со вашиот партнер и чувствувате дека конечно ја пронајдовте вашата сродна душа. Потребна ви е релаксација.


Претходна страна  Следна страна