Дневен хороскоп за вторник: Тежок период на љубовно поле за еден знак

Овен

Не е претерано поволен период за вас. Се укажува на проблеми и компликации. Можно е да имате некои лични несигурности и затоа тешко да склопувате нови љубовни познанства.

Бик

Немојте да очекувате претерано важни настани и промени денес. Можно е да имате некои компликации. Не сте сигурни што може да очекувате од личноста која ја сакате, бидејќи нејзиното однесување е променливо. 

Близнаци

Имате шанса да покажете дека напредувате. Горди сте на себе и на она што сте го постигнале. Ве очекува интересно познанство со личноста со која е можна некоја долга врска.

Рак

Пред вас  е период кој би можел да ви донесе помали проблеми. Малку станавте ладни во контактот со партнерот на кој му смета вашето однесување. Очекувајте потежок период.


Следна страна