Домашен рецепт за брзо слабеење: Идеален за новогодишните празници

Ако сакате на брзина да изгубите на тежина тогаш треба да го пробате овој домашен рецепт за слабеење. Најмногу помага во согорувањето на мастите на стомакот и е идеален за периодот пред и по новогодишните празници. Тоа е многу едноставен и лесен рецепт за правење, а не ви требаат многу состојки. Оваа смеса може да ја чувате во фрижидер. Најдобро е да ја направите во утринските часови и конзумирајте ја секое утро пред појадок. Треба да користите природен и квалитетен мед, и многу е важно да изберете вистински вид на цимет како би ги добиле посакуваните резултати. 

 Потребно ви е: 

-2 лажички цимет 

-1 лажичка мед 

-1 литар вода 

Подготовка

Направете ја смесата од цимет, мед и вода во мало тенџере. Ставете на оган да зоврие. Потоа филтрирајте ја течноста во шолја и поделете на два дела. Како да конзумирате: Најдобро време за конузмирање на оваа смеса е половина час пред појадок и половина час пред да си легнете. Во случај да направите премногу, не треба да ја фрлате смесата, само чувајте ја за следниот ден. Мора да се конзумира на празен желудник. Овој природен топач на масти, го чисти вашето тело но и ви помага во губење на килограми, без донесување на било какви промени во исхраната.