Драгана Катиќ од „Никогаш не е доцна“ во шестата деценија изгледа одлично: Еве ја тајната за нејзиниот изглед

Таа цврсто верува дека овие мали трикови многу и помагаат да биде задоволна со самата себе

Водителката на популарната шоу програма „Никогаш не е доцна (Никад није касно)“, Драгана Катиќ, иако е во шестата деценија, сепак плени со својата харизма и убавина, на што може да и позавидат и нејзините многу помлади колешки.

Таа зборуваше за ова и за нејзиниот приватен живот, и ги откри малите тајни на нејзиниот беспрекорен изглед.

- Тајната на мојот младешки изглед е некаде во амбиентот на животот. Тоа е, ми се чини логично за секој што ќе наполни педесет години и влезе во шестата деценија, некаде да одлучи дали сака да изгледа добро или да попушти. Одлучив да изгледам добро. Го реков тоа одамна и ќе го повторам, сакам да се натпреварувам со мојата кума. Веселиот дух и околината се исто така многу важни. Моите деца веќе пораснаа, така што имам повеќе време да си посветам на себе - рече таа.


На прашањето дали, со оглед на тоа што Жика поврзува парови, се надева дека и нејзе ќе и најде животен партнер, таа спремна одговори:

 - Па, се надевам дека е така. Го очекувам тоа од Жика, тоа е само логично. Тој е мој пријател, колега. Ако не он, кој ќе направи тоа. Јас очигледно не можам да го сторам тоа сама. Еден човек мора да биде долг и енергичен за да се поклопиме, и само тогаш гледам физички изглед - ​​изјави водителката за порталот „Србија денес“.

Подетално за Драгана и за финалето на шоуто, нејзината работа и нејзиниот син кој започна да студира во странство, можете да видите на видеото подолу:Фото: Инстаграм

Можеби ќе ве интересира:

Ме остави кога бев бремена, ми помогна психијатар: Тажната приказна на водителката Драгана Катиќ