Две фризури кои бришат години од лицето: Одговараат на дами од сите возрасти и се ултра модерни

Педесеттите повеќе не се доба во која од жените се очекува да изгледаат како „баби“ и да носат одредени парчиња облека и фризури кои ги прават да изгледаат уште повозрасни. За тоа сведочат бројни познати дами кои во шестата деценија изгледаат беспрекорно.

Фризурата за подмладување може да направи многу за изгледот на жената. Иако шминката и гардеробата се исто така важни, ако вашата коса е врвна  ќе изгледате како милион долари во едноставна тренерка.

Има и такви кои веруваат дека жените во одреден период не треба да носат долга коса, но времињата се сменија.

Жените можат да носат што сакаат, а експертите тврдат дека овие две фризури најмногу им прилегаат на жените во позрела возраст.

Модерна верзија на фризурата Рејчел
Слоевитата фризура на Рејчел Грин ја одбележа модната ера на 90-тите, а верзијата со шишки е особено модерна и одговара на дами од сите возрасти.


Боб фризура
Оваа сезона ќе кулминира со љубовта кон стилот на седумдесеттите. Оваа боб фризура е опционална и одлично оди со седата коса. Што е најважно, можете сами да ја обликувате без фенирање.

View this post on Instagram

A post shared by ANNA_PARIS_CHIC (@anna_paris_chic)


Фото: Инстаграм
Извор: Story.rs