Џулија Робертс покажа колку добрите чевли можат да го претворат најобичниот изглед во топ издание: Совршено удобно, а сепак кул и елегантно

Минатиот викенд во Вашингтон, телевизискиот канал History го организираше самитот History Talks, каде се појавија бројни познати фаци од светот на филмот, бизнисот и литературата, а на црвениот тепих прошета и Џулија Робертс.

Познатата 54-годишна жена исто така беше една од говорниците на овој панел, гледајќи наназад како ја променила тенденцијата на холивудската индустрија да им плаќа на мажите повеќе од жените. Таа прва во Холивуд се избори за хонорар на ниво на машките колеги!

Успеа да го сними „Ерин Брокович“ кога побара неверојатни 20 милиони долари за улогата - и конечно ги доби! Кога неколку месеци подоцна таа беше наградена со Оскар за оваа улога, на сите им беше јасно дека нејзиното барање е целосно оправдано. 

„Кога работам, тогаш работам како што треба. Подготвена сум. На време сум. Спремна сум. Среќна сум. Целосно сум во проектот. Затоа дајте ми ги парите", ја објаснила својата одлука Јулија на споменатиот самит. 

Инаку, холивудската дива пристигна на црвениот тепих во едноставна, но елегантна и модерна комбинација, со која уште еднаш докажа дека секогаш блеска посилно од која било креација. 

Џулија се одлучи за издание инспирирано од машката мода - бермуди од твид кои доаѓаат во комплет со подолга јакна - сако од истиот материјал. Таа ги надополни со црна ролка, а она што му даде посебен шмек на целиот аутфит е нејзиниот избор на чевли. Имено, актерката избра кратки чизми во црно-бели бои со средна потпетица, инспирирани од познатите оксфорд чевли.


Фото: Профимедиа

Сите во супермодерни тоалети, а таа? Џулија Робертс се појави во комбинација која ги руши правилата, сјае, убава како никогаш досега! (ФОТО)