Елеганција во движење: Шпанската кралица во две совршени комбинации - нежно и многу моќно

Шпанската кралица Летиција важи за една од најдобро обучените жени во Европа, а дека ова титула не е незаслужена го потврдува со секое нејзино ново издание.

Таа неодамна присуствуваше на Саемот на книга во Мадрид, и го посети музејот Ел Прадо, а и во двата случаи блескаше во вистински дамски комбинации.

На отворањето на Саемот на книга, Летиција се појави во тесен фустан со кратки ракави со средна должина и ефективен цветен дезен, а ова парче ја истакна нејзината витка фигура. 

Кралицата фустанот го комплетираше со дискретен, кожен ремен околу половината и прекрасни салонки со отворена пета од крокодилска кожа во виолетово-розова боја.

Само еден ден подоцна, таа повторно ја воодушеви јавноста во светлосин фустан од Педро дел Хиеро, кој ѝ прилегаше како да е кроен за неа. 

Прекрасната Шпанка ја обожава оваа асиметрична креација и веќе ја носеше во неколку наврати, и совршено го прикажува стилот на Летиција - елегантен, а сепак секојдневен, изработен од квалитетен материјал, носен во многу прилики и многу едноставен.  

Стајлингот го надополни со салонки во беж боја од Carolina Herrera и дискретни обетки. 


Фото: Profimedia

Мал црн фустан во режија на најубавата кралица: Средна должина и чевли кои одговараат на секоја жена