Мал црн фустан во режија на најубавата кралица: Средна должина и чевли кои одговараат на секоја жена

Малиот црн фустан изгледа отмено и ... кралско!

Кралицата Летиција од Шпанија модните критичари ја сметаат за една од најдобро облечените жени во светот од европските благороднички, а позната е по тоа што успева на многу измерен начин да претстави парчиња на кои обично не гледаме принцези и кралици.

Тоа го покажа уште еднаш кога се појави во мал црн фустан кој ги открива рамениците на „Retina ECO Awards“, што се одржа во Мадрид. 

Таа ја заокружи тесната креација со должина под коленото со црни салонки со отворена пета потпишани од познатата дизајнерка Karolina Hereira. 


Фото: Profimedia

Оваа жена старее достоинствено: Принцезата од Монако го покажа најголемиот тренд за коса за зрели дами - елегантно и бесплатно