Оваа жена старее достоинствено: Принцезата од Монако го покажа најголемиот тренд за коса за зрели дами - елегантно и бесплатно

Принцезата Каролина од Монако, ќерка на славната Грејс Кели и принцот Рени Трети од Монако, се појави на престижното меѓународно шоу во Монте Карло во друштво на нејзината ќерка Шарлот Казираги (34) и внукот Рафаел (7).

И додека убавата Шарлот изгледаше многу елегантно и доброто во фустан со ретро дезен со потпис на француската модна куќа Шанел, нејзината мајка Каролина привлече далеку поголемо внимание.

Принцезата од Монако се појави во прекрасно, едноставно издание кое може да послужи како одлична модна инспирација за многу жени во зрела доба. 

Убавата, негувана 64-годишна дама изгледаше одлично во брилијантен, лежерен комбинезон во бела боја, кој го надополни со златен накит, но она што привлече внимание беше нејзината боја на коса, што го воодушеви женскиот дел од јавноста .

Каролина, која со години носи подолга боб фризура во различни нијанси на кафеава боја, реши да ја пушти својата природна боја на коса и повеќе да не ја бојадисува косата. 

Принцезата изгледаше одлично со нејзината коса прошарена со бројни сребрени влакна, докажувајќи дека ова е дефинитивно еден од водечките трендови во светот на нега на коса во 2021 година.

Пандемијата на коронавирус и затворањето на фризерските салони дефинитивно влијаеше на трендот што започна да расте, а тоа е негување на природниот изглед и истакнување на сивата коса. 

Сепак, во повеќето случаи, потребна ви е помош од фризер за да изгледате убаво, и да се вклопите во бојата што веќе ја имате и да не оставите впечаток на неред. Ефектот што го има Каролина од Монако се постигнува со помош на техниката балајаж, па ако сакате полека, но сигурно да ја пуштите сивата коса, ова е одличен начин да започнете.


Фото: Profimedia

Mожеби ќе ве интересира:

Романтична блуза и удобни сандали кои секоја жена со стил мора да ги поседува: Уште еден моден погодок на Кралицата Летиција (ФОТО)