Елегантно и романтично: Неодолив детаљ за коса совршен за секоја жена

Дали сакате да го освежите вашиот изглед, но не знаете од каде да почнете? Најбрзиот начин за ажурирање на стајлингот е употребата на нови додатоци. Широкиот каиш ќе ја промени силуетата на рамниот фустан, ѓерданот ќе ја украси класичната јакна, а масивните обетките едноставната бела кошула ќе ја претворат во вечерен фустан.

Меѓутоа, овој пат ве потсетуваме на додатоците кои многумина од нас ги имаат заборавено, а кои се особено погодни за летните денови: панделките во коса кои на облеката и даваат елеганција и романтика и моментално го освежуваат целокупниот изглед. Косата може да ја врзете во лабаво опавче и да ја декорирате косата со една едноставна панделка.

Инфлуенсерките на Инстаграм особено сакаат панделки и ленти со принтови и имиња од познати модни куќи. Можеби се прашувате - од каде потекнуваат таквите ленти? Кога купувате облека од луксузните брендови едноставно ја отстранувате лентата од кутијата!

Секако, не може секојдневно да се купува облека од марки како Шанел, Диор, Гучи или други луксузни парчиња, но посетата на продавниците за монистри и ленти од плиш или сатен дефинитивно не е комплицирана и скапа работа. Доколку добиете подарок кој е подврзан со лента од ткаенина, немојте да ја фрлате - можеби е совршена за украсување на вашата коса.

Ќе се воодушевите какви идеи пронајдовме на Инстаграм, сигурно некоја од нив ќе ви се допадне и вам!


View this post on Instagram

A post shared by Be__classy__ (@be__classy__) on


View this post on Instagram

Today’s small improvements, getting dressed up as if I was going out, even did my hair ! We are preparing @lasemaineparis for you a list of books that can help you self improve, one of them is the power of now.  what’s the book that impacted you the most ? And why ? Lots of love to you all, it will be alright ! #lasemaineparisathome

A post shared by Gabrielle Caunesil Pozzoli (@gabriellecaunesil) onView this post on Instagram

A post shared by Gabrielle Caunesil Pozzoli (@gabriellecaunesil) onView this post on Instagram

A post shared by WOMAN’S LOOK (@womanslook) on