Еликсир на познатиот руски доктор Михалков: Го чисти телото од паразити и токсини преку ноќ

Според статистичките податоци, една третина од популацијата страда од паразити. Често се случува некое лице дури и да не се сомнева дека се присутни во неговото тело, додека во меѓувреме тие предизвикуваат голем број хронични болести.

Симптоми на присуство на паразити во телото може да бидат:

-чести запек и дијареја

-лош здив

-слабост, лошо здравје

-зголемен апетит

-губење на тежина

-вртоглавица

-раздразливост

-подочници

Како паразитите влегуваат во човечкото тело?

Јајцата на паразитот влегуваат во човечкото тело преку храна и вода. Извор на инфекција може да биде: валкан зеленчук и овошје, недоволна термичка обработка на месо, ако одите боси на земја, нечиста вода, неизмиени раце.

Покрај паразитите, токсините кои се акумулираат во организмот, а особено во црниот дроб, можат да предизвикаат посериозни здравствени проблеми. За да се чувствувате подобро и да имате повеќе енергија, пожелно е, од време на време, целосно да се исчисти телото.

Методот на д-р Михалков стана многу популарен и за овој еликсир на здравје ви требаат само 2 состојки, лен и каранфилче. Овие 2 состојки помагаат при скоро сите видови внатрешни паразити и токсини.

Подготовка:

Земете ленено семе и каранфилче во сооднос 10: 1 и мелете го во мешалка. 20-25 грама мешавина на ден, додадете во храна или консумирајте сами континуирано 3 дена. После тоа, направете пауза од 3 дена, а потоа повторете го процесот и така натаму во рок од еден месец.


(Извор: Стил / Бонапети)

Еликсир на животот: Комбинацијата на овие 2 намирници ги крева најтешките пациенти на нозе (РЕЦЕПТ)