(ФОТО) Катарина Ивановска во опуштена атмосфера прослави роденден

Македонскиот модел со светска кариера Катарина Ивановска, денеска со другарките го славеше 31 роденден. Таа е инаку родена на 18 август. Катарина го прослави роденденот во опуштена атмосфера, со најблиските другарки меѓу кои е и поп-ѕвездата Тамара Тодевска. Синот на Катарина, Вања има две години а таа неодамна објави дека е бремена.