(ФОТО) Александра Заева и момчето во тон: Зелена боја за свадба

Александра Заева, ќерката на премиерот Зоран Заев, неодамна беше на свадба кај пријатели. Таа за оваа прилика избра едноставен фустан во зелена боја со миди должина. Комбинацијата ја надополни со црни сандали со циркони и црна чантичка.

Нејзиното момче Иван Проданов облече костим во потемна зелена боја, со кој беше во тон со својата девојка Заева.


Фото: Photo Studio Bimbo и Инстаграм