(ФОТО) Деловен костим кој мора да го имате: Изгледајте модерно како Меланија Трамп

Првата дама на Америка, Меланија Трамп одржа состанок во Белата Куќа по повод нејзината кампања „Биди најдобар/најдобра“, со новата програма наменета за децата и младите.

Меланија се облече баш како за приликата, во строго деловен костим кој го ублажи нежната пудра розе боја, а под него носеше едноставна бела блуза.

За да изгледате слично како првата дама на Америка, треба да изберете костим во нежни пастелни бои.

Токму такви има во продавниците на Манго во Македонија.