(ФОТО) Добредојде Кира: Катарина Ивановска се породи

31-годишниот модел Катарина Ивановска, денеска на свет ја донесе ќеркичката Кира.

Убавата вест на својот профил на Инстаграм ја објави нејзината блиска пријателка, пејачката Тамара Тодевска.

Катарина пред само неколку денови напиша дека си ги сака стомачните мускули назад, а воедно уживаше во последните денови пред породувањето.