(ФОТО) Драгана Мирковиќ во Версаче пред Мадона

Српската пејачка Драгана Мирковиќ ги воодушеви своите фанови со една своја фотографија на Инстаграм. 

Драгана, која долги години со сопругот и со децата живее во Виена, се сликаше во Версаче фусран со длабок шлиц пред дискотеката „Мадона“ во Пожаревац каде што имаше настап. 

„Кралице наша, ти си пример од соништата“, коментираа фановите под фотографијата. Неодамна, славниот актер Жан Клод Ван Дам кој е пријател со семејството на Драгана, на својкот Фејсбук профил сподели нејзина песна.

„Драга Драгана, со городст го претставувам ова прекрасно видео со твојот прекрасен глас.Ти праќам љубов на тебе, на Балканот, на целиот свет и твојот сопруг Тони“, напиша Ван Дам за песната „Замена“.