,

(Фото галерија) Кристен Стјуарт беше вистинска модна икона во Кан

Канскиот филмски фестивал заврши во саботата. За повеќе од една недела, имавме можност да уживаме во гламурозни и прекрасни комбинација на облекување, но низ целиот фестивал најзначајната актерка беше Кристен Стјуарт. Од срамежлива девојка до бунтовен и секојдневен стил таа стана вистинска девојка камелеон.

Кристен остана верна на себе и на нејзиниот бунтовен стил, но совршено ја избалансира меѓу машки костуми, драматични изданија за убавина и класични модни фустани.

На церемонијата на затворање, таа изгледаше како вистинска холивудска дива во златна тоалетана Шанел која ја надополни со гламурозна фризура.


Еве галерија со сите стајлинзи на Кристен во Кан: