(ФОТО) Гламурозен, романтичен или впечатлив изглед: 3 стила што може да ги носите на летна свадба

Изборот на фустан не е само стресен за невестата туку и за нејзините гости. Затоа ви нудиме некои идеи за летен изглед, во зависност од вашиот стил.

Изборот на кодекс на облекување за нечија свадба често може да биде голем предизвик. Кога барате совршена облека, треба да запомните дека избирате нешто што нема да ја засени невестата, но тоа не значи дека не можете да играте со различни комбинации во кои сигурно ќе бидете забележани. 

Иако црното секогаш изгледа како безбеден и добар избор, пожелно е да се заборави, барем во овие летни месеци, па треба да играте со бои и материјали. Но, бидете сигурни дека не претерувате и дека не постигнувате контра-ефект - сите очи да се вперени во вас бидејќи сте „прекич“.

Информирајте се за каква свадба станува збор, следете ги нашите упатства и ќе блеснете во полн сјај!

1. Гламурозен изглед

Може да изгледате како филмска дива во металик фустан. Со него, изберете минималистички детали и сандали во иста боја. И запомнете - гламурозниот изглед ќе се постигне само на високи потпетици!

Совет плус: Збогатете го целиот стил со нежни бранови во вашата коса и црвен кармин.

2. Романтичен изглед

Чипката е секогаш добра идеја и никогаш нема да направите грешка ако ја изберете свадба. Таа дава допир на романтиката и нежност на секој стил и многу години е омилен избор на жените за вакви настани. Плус, овогодинешниот летен хит е бојата на јоргованот и ваков фустан во боја на јоргован е тотален хит! 

Совет плус: Со оваа комбинација, изберете нежна шминка и подигнете ја косата во растурена пунџа.

3. Впечатлив изглед

Модните правила се менуваат и „рушат“ со неверојатно темпо, а едно од нив е дефинитивно комбинацијата на црвена и розова боја. Оваа „забранета" комбинација се покажа како целосен хит и е многу шик, особено кога станува збор за летен стил. Затоа, ако сакате да се истакнете меѓу гостите, ова е вистинскиот избор!

Совет плус: Надополнете го овој изглед со собрана коса во висока коњска опашка и потемна шминка.