(ФОТО) Има 64 години, а изгледа двојно помладо: Нејзината тајна е во овие 3 пијалоци

Јасмина Роди е француски модел со восхитувачка убавина и изгледа исклучително добро за своите години. Имено, има 64 години, а не изгледа постаро од 30.

Нејзиниот живот и кариера се инспирација за многу жени низ светот, паа таа ја сподели тјната која го спречува стареењето, го забрзува метаболизмот и ги одржува кожата и телото млади.

Јасмина ги открива тајните пијалоци кои мора секогаш да се пијат на празен стомак.

1. Топла вода со сок од лимета

Овој напиток може да ви помогне доколку сакате да ослабете, но е идеален и за надуваноста и за исфрлање на токсините од телото.

2. Јаболков оцет

Јаболковиот оцет помага за многу болести, од генитални инфекции до дијабетес.

3. Чај од ѓумбир

Чај кој помага при варењето, го забрзува метаболизмот и со кој ќе добиете повеќе енергија.